Aktivity pro volný čas v karanténě

Autor/ka: Redakce portálu Šance Dětem
Datum publikace: 06. 04. 2020, Aktualizováno: 22. 09. 2023

Celodenní pobyt v jedné domácnosti s sebou přináší různé konflikty. Mnohým můžeme předejít, pokud sladíme své zájmy a dovedeme se společně zabavit. Dalším plusem je, že pak nemusíme nudu zahánět sklenkou vína nebo vysedáváním na sociálních sítích. Karanténa je zkrátka příležitost obnovit některé rodinné aktivity, nebo vyzkoušet nové. A protože v děnním shonu může soukolí fantazie trochu skřípat, přinášíme Vám přehled webů, kde se můžete inspirovat.

Dobré koro-nápady: Jak smysluplně využít čas v karanténě https://www.facebook.com/groups/koronapady/.

Tipy na aktivity v době koronavirových prázdnin na http://talentpoint.cz/tipy-na-aktivity-v-dobe-koronavirovych-prazdnin/

SpoluDoma.cz je pomocník pro rodiny s dětmi při společném trávení času a vzdělávání doma, iniciativa týmu psychologů a speciálních pedagogů pedagogicko-psychologických poraden.

Akademie věd ČR spustila projekt Věda na doma, kde nabízí tipy, jak doma strávit zábavný čas s vědou. Mj. přináší tipy na domácí pokusy vhodné i pro rodiče s dětmi - http://www.avcr.cz/cs/pro-verejnost/veda-na-doma/

Portál pro sdílení aktivit, nápadů, návodů, cvičebních lekcí a především dobré mysli od středisek volného času / domů dětí a mládeže z Čech, Moravy i Slezska https://mitkamjit.cz/.

Centrum pro dětský sluch Tamtam připravilo rubriku „Bavíme se doma“ a každý den do ní připravuje dvě až tři hry na určité téma. Básničky, pohádky nebo rukodělná tvoření z věcí, které má rodina běžně doma. Více informací a hry najdete na https://www.tamtam.cz/bavime-se-doma/.

Pro zpříjemnění karantény spustila dobrovolnická iniciativa CG.academy otevřenou knihovnu dobrých informací na stránce https://vsechnobudedobry.cc/. Stránka nabízí tipy na kulturu na internetu, filmy, hudbu, odkazy na zajímavé blogy, servisy dovozu jídla atd.

Akademie věd ČR spustila projekt Věda na doma, kde nabízí tipy, jak doma strávit zábavný čas s vědou. Mj. přináší tipy na domácí pokusy vhodné i pro rodiče s dětmi - http://www.avcr.cz/cs/pro-verejnost/veda-na-doma/.

Virtuální prohlídky pro děti i dospělé připravilo Národní muzeum na webu https://www.nm.cz/virtualne-do-muzea.

Řadu dobrých tipů na domácí tvoření s návody naleznete na webu Prima Living https://living.iprima.cz/, například si můžete zkusit vyrobit domácí modelínu za pár korun (https://living.iprima.cz/bydleni/vyrobte-si-domaci-modelinu-za-par-korun-je-jedla-a-vydrzi-az-pul-roku).

Zaujal Vás článek a chcete pravidelně dostávat informace o nových příspěvcích? Přihlaste se k odběru newsletteru a sledujte nás na facebooku.

 

Odebírat newsletter   Sledovat na Facebooku

Autor/ka

Autoři tohoto článku jsou členy redakce portálu Šance Dětem.

Hrající si děti

Co myslíte, že vašim dětem během epidemie koronaviru nejvíce chybí?

Choices