Domácí úkoly nemusí být boj. Maminky radí, jak předcházet neustálým dohadům s dětmi

Datum publikace: 14. 09. 2022
Periodikum:
zena-in.cz
Málokterý školák je má v oblibě a nadšení z nich nejsou ani rodiče. Domácí úkoly většinou představují nutné zlo a vzniká kolem nich mnoho třenic. Jak je co nejméně násilně začlenit do rodinného koloritu?

Na úkoly ho pozitivně nalaďte

První velkou chybou je snižovat před dítětem důležitost domácích úkolů a prohlašovat, že učit by se mělo hlavně ve škole. Jenže je to omyl. Úkoly nejsou látka, kterou by vyučující ve škole nestihl probrat. Slouží k procvičování učiva, aby došlo k jeho zapamatování a zakódování.

„Od první třídy se ke školním povinnostem snažím přistupovat pozitivně. O škole mluvíme jako o místu, kde má náš syn možnost dozvědět se spoustu věcí. A taky o tom vždycky odpoledne mluvíme, co nového se dozvěděl, co ho bavilo, nebo co by chtěl zlepšit. Až pak jdeme na úkoly. Je to taková naše pravidelná pětiminutovka, která ho na školní povinnosti namotivuje. Ale to víte, že má i dny, kdy se mu nechce povídat si ani dělat úkoly,“ svěřuje se Ivana, maminka devítiletého Ondřeje.

Celý článek najdete zde: https://zena-in.cz/clanek/domaci-ukoly-nemusi-byt-boj-maminky-radi-jak-predchazet-neustalym-dohadum-s-detmi

dívka píšící úkol