Pomáháme dětem s trvalými následky po dopravních nehodách a těm, které v důsledku nehody osiřely

Datum publikace: 24. 09. 2023
Periodikum:
oklen24.cz
Na českých silnicích za prvních osm měsíců roku přišlo život již 311 osob a 1 136 lidí bylo těžce zraněno. Takovéto fatální nehody často ovlivní děti. Ty si s sebou buď nesou vážné následky na zdraví, případně přijdou o jednoho nebo oba rodiče. Proto byla před více než 25 lety založena Dětská dopravní nadace (DDN), která těmto dětem pomáhá. Za dobu své existence vyplatila na 900 žádostí a rozdala na podporách pro děti přes 15 milionů korun. Znáte někoho, kdo potřebuje pomoc?

Podle oficiálních statistik šetřila Policie ČR za prvních osm měsíců letošního roku 60 906 dopravních nehod. Při těchto nehodách bylo 311 osob usmrceno a 1 136 těžce zraněno. Meziročně tak o život přišlo již o 13 lidí více, a to i přesto, že počet nehod naopak o téměř 7 % klesl. „Počet lidí, kteří přijdou o život při dopravních nehodách bohužel neklesá. Nejhorší je, že na ně často doplácejí ti nejmenší – děti, které v důsledku dopravní nehody utrpí vážná zranění, vyžadující dlouhodobou léčbu, nebo při nehodě přijdou o rodiče. V obou případech potřebují tyto děti pomoc, a to nejen psychickou, ale také finanční. Setkávám se ale s tím, že rodiny často nevědí, na koho se mohou obrátit,“ popisuje Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva skupiny AURES Holdings, provozovatele sítě autocenter AAA AUTO a Mototechna, a již jedenáct let také předsedkyně správní rady Dětské dopravní nadace.

Celý článek najdete zde: https://roklen24.cz/?quick_news=pomahame-detem-s-trvalymi-nasledky-po-dopravnich-nehodach-a-tem-ktere-v-dusledku-nehody-osirely

auto silnice