Stigmata domácího násilí pronásledují oběti po celý život

Datum publikace: 14. 02. 2023
Periodikum:
slovacky.denik.cz
Jednou z institucí, která podává pomocnou ruku obětem domácího násilí je Azylový dům Petrklíč v Uherském Hradišti-Véskách. Zhruba třetina jeho klientek jsou ženy se zkušenostmi s domácím násilím. Nabízí dokonce službu s názvem Utajený pobyt. Podrobnosti prozradila čtenářům Deníku ředitelka Azylového domu Petrklíč Kamila Nekolová.

Do cílové skupiny Azylového domu Petrklíč patří mimo jiné oběti všech forem domácího násilí. Kolik procent z celkového počtu klientů ročně u vás hledá útočiště právě z této skupiny?
 

Obecně je to ročně v průměru kolem třiceti procent. Domácí násilí je ale hodně široký problém. Ve většině případů se nejedná jen o tradiční pohled oběť - násilník. Žadatelky do žádosti o pobyt například uvedou domácí násilí jako prioritní, což má při rozhodování o jejich ubytování velkou váhu, ale až v průběhu pobytu zjišťujeme, jak problematická situace v rodině je a postupně s ní pracujeme. Ve většině případů se jedná o závislé vztahy a pohled není jen černobílý.


Celý článek najdete zde: https://slovacky.denik.cz/zpravy_region/stigmata-domaciho-nasili-pronasleduji-obeti-po-cely-zivot-20230210.html

muž a žena - násilí