Sociální služby vinou škrtů skončí, varují neziskovky

Datum publikace: 04. 08. 2023
Periodikum:
novinky.cz
Vládní konsolidační balíček ohrozí řadu sociálních služeb a povede buď k jejich omezení, nebo v některých případech i k jejich zániku. Důvodem je změna pravidel pro spolufinancování u dotací, varují neziskové organizace.

Podle návrhu ministerstva financí by se spoluúčast u jednotlivých projektů navýšila u méně rozvinutých lokalit na pět procent, u lépe rozvinutých lokalit na deset procent, a v Praze dokonce na padesát procent. „To by například pro Prahu mělo katastrofální důsledky,“ řekla Iva Kuchyňková z Iniciativy Za bydlení. Podle ní je ­nyní spoluúčast nulová, ministerstvo ji hradilo ze svého rozpočtu.„Jakákoliv spoluúčast pro nás znamená, že nebudeme o dotaci žádat, protože na to prostě nemáme peníze,“ konstatoval pak Jakub Dutka z Naděje, která pracuje s lidmi bez domova. „Změna ohrozí služby v oblasti dluhového poradenství, služby pro rodiny, podporu sociálního bydlení,“ dodala Kuchyňková.

Celý článek najdete zde: https://www.novinky.cz/clanek/domaci-socialni-sluzby-vinou-skrtu-skonci-varuji-neziskovky-40438161

Lidé v kanceláři