Smartphony do škol nepatří, zakažte je, vyzývá UNESCO

Datum publikace: 02. 08. 2023
Periodikum:
idnes.cz
Agentura OSN pro vzdělávání, vědu a kulturu UNESCO v nové zprávě o technologiích ve vzdělávání vyzvala, aby se jednotlivé státy zamyslely nad používáním moderních technologií ve školách. Nadměrné používání smartphonů podle zprávy negativně ovlivňuje výuku i schopnost dětí soustředit se. Školy by tato zařízení měly zakázat či alespoň omezit.

Podle organizace UNESCO existují důkazy, že nadměrné používání technologií žáky i studenty ve třídě a doma, ať už jde o smartphony, tablety či notebooky, by mohlo mít špatný dopad na učení a mohlo by souviset se sníženou výkonností ve vzdělávání. Nadmíra času stráveného u obrazovky by tak mohla mít negativní vliv na emoční stabilitu dětí. Agentura OSN pro vzdělávání, vědu a kulturu ve zprávě Global Education Monitor 2023 mimo jiné zdůraznila i potřebu vize vzdělávání zaměřeného na člověka. Digitální technologie by měla sloužit spíše jako nástroj, než aby byla upřednostňována a nahrazovala interakci tváří v tvář s učiteli.

Celý článek najdete zde: https://www.idnes.cz/mobil/tech-trendy/unesco-mobil-smartphone-skola-vyuka-zakaz.A230801_125452_mob_tech_LHR

Chlapci hrají na telefonu