Děti stále trpí dopady pandemie, poradny jsou přetížené

Datum publikace: 07. 09. 2023
Periodikum:
novinky.cz
Ani rok po skončení pandemie covidu se děti neotřepaly z následků lockdownů. A nové krize jim na duševním zdraví nepřidaly. Dopady jsou nyní ještě zřetelnější a pedagogicko-psychologické poradny jsou stále přetížené.

„Nevypadá to, že by vlna opadávala. Projevy obtíží se zvýraznily až teď. Děti, které neměly doma za covidu tak dobrou podporu, pořád dohánějí učivo. A u těch, co jsou úzkostné, tak se jim to zvýraznilo. Psychiatrická a psychoterapeutická péče není tak dostupná, takže to nemají jak řešit,“ řekla Právu speciální pedagožka Jitka Svátková z rady Asociace pracovníků pedagogicko-psychologických poraden. Podle ní se s velkými problémy potýkají děti předškolního věku. Docházku do školek jim po lockdownech a karanténách komplikoval fakt, že byly nedostatečně promořené běžnými dětskými chorobami, takže po návratu do školek měly spoustu absencí. A potíž je i s dostupností logopedické péče. Ta jim byla za pandemie vesměs zapovězena a nyní jsou logopedové také zahlceni.

Celý článek najdete zde: https://www.novinky.cz/clanek/domaci-deti-stale-trpi-dopady-pandemie-poradny-jsou-pretizene-40442427

Poradenství pro dospívající