A co když se děti netěší na Vánoce? Centrum Locika přináší rady, jak s nimi mluvit

Datum publikace: 20. 12. 2022
Periodikum:
irozhlas.cz
Psaní Ježíškovi o dárky, besídky a prázdniny. Vánoční svátky jsou mezi dětmi oblíbené a přináší mnoho emocí. Ty ale pro všechny nemusí být jenom pozitivní. Vánoce se většinou odehrávají v rodinném kruhu, pokud ale děti žijí v nefungující rodině, mohou jim svátky připomínat, že bezpečné zázemí nemají, varuje Centrum Locika pro pomoc dětem. Server iROZHLAS.cz přináší odpovědi na otázky, jak se chovat k dětem, které se na Vánoce netěší.

Proč se některé děti netěší na Vánoce?

Vztek, smutek, úzkost a strach. I to jsou emoce, které mohou Vánoce v některých dětech vyvolávat. Jedná se většinou o děti, které se doma necítí v bezpečí, jsou týrané nebo zneužívané či spolu s rodinou zažívají ztrátu nebo strach o blízké. Může se tak jednat i o ukrajinské děti, ty tráví svátky mimo svůj domov a často bez úplné rodiny, vysvětluje na webových stránkách Centrum Locika, které pomáhá dětem, jež zažívají násilí v rodině, ať už jako přímé oběti nebo jako svědci.

Celý článek najdete zde: https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/spolecnost/deti-se-netesi-na-vanoce-emoce-centrum-locika_2212191533_gen

sněhuláci