Propojí dobrovolníky a rodiny s autistickými dětmi

Datum publikace: 11. 12. 2022
Periodikum:
novinky.cz
Narození dítěte s autismem dokáže převrátit život rodiny úplně naruby. Ulevit rodičům a sehnat nejvíce poptávanou pomoc – tedy asistenta pro dítě – o to se nyní pomocí unikátní platformy pokouší brněnská studentská organizace Mise naděje.

Přes webovou aplikaci totiž chce propojovat rodiny s dobrovolníky nebo i profesionálními asistenty, kteří by s dítětem mohli trávit nějaký čas, ať již zadarmo, nebo i za finanční odměnu. Studenti nemají malé ambice, se svým projektem totiž chtějí oslovit univerzity i střední školy napříč republikou a budou se snažit, aby pomoc přes jejich platformu mohla být pro některé obory uznána jako praxe nezbytná k dokončení studia. „Na jedné straně se do naší platformy mohou přihlásit rodiny a na straně druhé lidé, kteří, ať už zdarma, nebo za finanční úplatu, nabízejí své služby. Rodina si pak svého asistenta či asistentku může vybrat sama. Problematice autismu se naše organizace věnuje už devátým rokem, proto víme, že právě nedostatek asistentů rodiny často trápí ze všeho nejvíc,“ řekl Právu Daniel Vodrážka.

Celý článek najdete zde: https://www.novinky.cz/clanek/domaci-propoji-dobrovolniky-a-rodiny-s-autistickymi-detmi-40416816

Muž s chlapcem na výletě