Nejinspirativnější učitel roku: Máme řadu skvělých výzkumů. Ukazují, jaké jsou nejlepší metody učení

Datum publikace: 24. 07. 2023
Periodikum:
aktivnidite.cz
Dvanáct let provozoval fitcentrum. Dneska učí dějepis a občanskou výchovu na Střední průmyslové škole, obchodní akademii a jazykové škole ve Frýdku-Místku, kde je zároveň výchovným poradcem. Roman Göttlicher umí studenty nadchnout a vzbudit mezi nimi zájem i o předměty, které pro ně nejsou stěžejní. I díky tomu se stal nejinspirativnějším učitelem roku.

V rozhovoru mluví o tom, co všechno tato soutěž obnášela, přibližuje, jak vypadají jeho badatelské hodiny či co by měl dělat každý učitel, aby se neustále zlepšoval.

Letos jste se stal nejinspirativnějším učitelem roku, vyhrál jste Global Teacher Prize Czech Republic. Můžete přiblížit, o jakou soutěž se jedná?
Jde o českou variantu mezinárodní učitelské ceny, a sice cena odborné poroty. Do soutěže se můžete přihlásit sami nebo to může udělat někdo za vás. V mém případě mě přihlásili mí studenti. Pokud přijmete nominaci, musíte následně nejprve vyplnit informace o sobě jakožto o učiteli, co děláte, jak pracujete s žáky, rodiči, co děláte pro učitelskou komunitu apod. Na základě toho pak porota vybere postupující do dalších kol. V této části soutěže už nahráváte hodiny, takže porota z videí hodnotí, jak učíte. 

Celý článek najdete zde: https://www.aktivnidite.cz/1-112-412118-nejinspirativnejsi-ucitel-roku--mame-radu-skvelych-vyzkumu--ukazuji--jake-jsou-nejlepsi-metody-uceni

učitel před třídou