Chystá jim testy a pomáhá při hodinách. Učitelé začínají využívat umělou inteligenci

Datum publikace: 14. 03. 2023
Periodikum:
zpravy.aktualne.cz
Vytvořit test pro studenty, navrhnout plán výukové hodiny či debatovat na společné téma. Chatovací robot zvládne všechny tyto činnosti během několika sekund a pro učitele tak představuje velkou pomoc. Technologie se stala ještě dostupnější, když na konci loňského listopadu byl na trh uveden ChatGPT. Jenom během prvních pěti dnů nástroj využilo jeden milion uživatelů.

Kantor ze základní školy na Praze 9 Jiří Danko ne vždy najde dostupné materiály do hodin biologie na internetu či v literatuře. Už mu to ale takové starosti nedělá. Když se mu něco nepodaří najít standardní cestou, pomáhá si ChatGPT. Umělou inteligenci využívá například pro vytváření textů do laboratorních cvičení. 

"Nechal jsem si takto vygenerovat, jaký srdeční tep a krevní tlak by měl mít třináctiletý člověk. Umělá inteligence mi připravila jednoduchý text s hodnotami, které nám posloužily pro vytvoření hypotézy. Tu jsme následně ověřovali přeměřením tlaku a tepu u celé třídy," popisuje Danko. 

Celý článek najdete zde: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/umela-inteligence-vyuka-pri-hodinach/r~49acd7c8be6611ed8980ac1f6b220ee8/

žena světla text