Sociální pedagogové potřebují oporu v legislativě

Datum publikace: 17. 08. 2022
Periodikum:
adam.cz
Současná ekonomická situace spojená s rostoucími cenami potravin i energií je příčinou nárůstu sociálních problémů mnoha rodin. Pomoci zmírňovat dopady těchto problémů na vzdělávání a školní docházku dětí, předcházet předčasným odchodům některých žáků ze vzdělávání a celkově přispívat k dobrému klimatu ve školních třídách i s ohledem na začleňování ukrajinských dětí v kolektivech mohou sociální pedagogové.

Česká asociace streetwork (ČAS) proto vyzvala nového ministra školství, aby je v připravované novele zákona o pedagogických pracovnících zařadil mezi dlouhodobě financované pozice pedagogických pracovníků ve školách.

„Již dnes můžeme v případě řady klientů našich služeb sledovat, jak negativní byly dopady zdražování a ekonomické nestability na řadu rodin v posledních měsících školní docházky. Dá se očekávat, že podzimní a zimní měsíce budou v tomto ohledu mnohem náročnější. Ministerstvo školství by proto mělo využít zbytku léta pro dostatečnou přípravu na očekávané problémy,“ vysvětluje Martina Zikmundová, ředitelka České asociace streetwork. Očekávají se další nárůsty cen energií, mnoha rodinám skončí fixované období cen, kvůli dlouhodobě vysokým cenám se tenčí úspory mnoha rodin i ze střední třídy.

Celý článek najdete zde: https://www.adam.cz/socialni-pedagogove-potrebuji-oporu-v-legislative/

školák