Pomoc obětem domácího násilí se má zlepšit, síly spojí neziskovky i úřady

Datum publikace: 23. 11. 2022
Periodikum:
kolinsky.denik.cz
Zlepšovat systém pomoci obětem domácího násilí se budou snažit neziskové organizace společně se Středočeským krajem nejen ve středních Čechách, ale v celé republice. Slibuje to ředitel krajského úřadu Jan Louška, který už oslovil tajemníky radnic z velkých středočeských měst – a jednat bude i s kolegy řediteli z ostatních krajů.

Případy domácího násilí, které řeší policie, představují jen pověstnou špičku ledovce. Hodně jich zůstává zcela skryto; o tom, co se děje za zavřenými dveřmi, se kromě přímých aktérů nikdo nedozví. Jak agresor, tak oběť přitom často bývají lidé, do kterých by to okolí rozhodně neřeklo, upozorňuje hejtmanka Petra Pecková (STAN). Cílem je zlepšit dostupnost pomoci, pokud se ji oběť rozhodne vyhledat. Už to totiž znamená velký zlom. A pak je žádoucí, aby vše fungovalo: aby někdo naslouchal a nabídl řešení. Ne výmluvy, útěchu a přesvědčování, že se vše spraví. Řešení.

Celý článek najdete zde: https://kolinsky.denik.cz/z-regionu/stredni-cechy-pomoc-obeti-domaciho-nasili-neziskovky-urady-20221122.html.

žena s rukou přes pusu