Jako malá prosila rodiče, ať jdou od sebe. Mluvme o rozvodech, říká dnes

Datum publikace: 18. 07. 2022
Periodikum:
reportermagazin.cz
Jarmila Štuková se proslavila jako fotografka, která jezdí do válkou a chudobou sužovaných oblastí. Stále častěji ale vstupuje do veřejného prostoru ještě jinak. Už dlouho se věnuje prevenci proti popáleninám a nyní se nově vrhla do problematiky rozvodů. Jejím přáním je, abychom rozpad vztahu zvládali s větším nadhledem a mysleli u toho na děti, které se až příliš často stávají oběťmi boje mezi dospělými.

Nedávno měla premiéru hra Rozvod aneb V mezích přijatelné normy. Zároveň vyšla i kniha nazvaná Rozvod šestkrát jinak. Obojí je váš nápad. Proč jste se rozhodla dostat do veřejného prostoru debatu o rozvodech? Sama jsem z rozvedené rodiny, a i když jsem nezažívala úplné šílenosti, tak si s sebou některé věci nesu dodneška. Druhý důvod je, že můj dlouholetý kamarád je Radek Ptáček, profesor psychologie, který už mnoho let píše znalecké posudky, které jsou potřeba, když se někdo rozvádí a nedokáže se dohodnout na péči o děti.  

Celý článek najdete zde: https://reportermagazin.cz/a/pPxYz/jako-mala-prosila-rodice-at-jdou-od-sebe-mluvme-o-rozvodech-rika-dnes

žena sundavající snubní prsten