Dětská psychiatrie v zoufalém stavu. Na nápravu poslali lidé statisíce

Datum publikace: 11. 02. 2024
Periodikum:
medium.seznam.cz
Na účet dětské psychiatrické nemocnice Louny přišlo dnes od veřejnosti více než 650 tisíc korun. Osm stovek dárců zvedlo ze židle prostředí, ve kterém jsou malé děti a teenageři. Zakázané mříže, sprchy a záchody bez dveří, žádné herny, jen samotky.

Na dětské psychiatrické nemocnici Louny se léčí děti od věku tří let z celého Ústeckého kraje a je jednou ze tří psychiatrických nemocnic pro děti v ČR. Na stanovení diagnózy čekají bez terapií dlouhé týdny a pak se ocitnou na místě, které jim pocit klidu a bezpečí určitě nepřinese. Za zoufalým stavem nemocnice ovšem nestojí nezájem personálu, ale jeho nedostatek. Stejně jako nedostatek peněz. A tak vše opět vzali do rukou sami Češi v čele s českou novinářkou Lucií Šaléovou, která na konci loňského roku založila na Znesnáze sbírku: „Vůbec jsem takovou reakci a podporu veřejnosti nečekala! Já vlastně jen napsala příspěvek na sociálních sítích jako takový výkřik do tmy. 

Celý článek najdete zde: https://medium.seznam.cz/clanek/oli-strejbarova-mrize-a-zachody-bez-dveri-na-upravu-detske-psychiatrie-dnes-prisly-nemocnici-od-lidi-statisice-44790

zamyšlený teenager