Děti bez otců: Odborníci odhalili šest nevýhod, které zásadně negativně ovlivňují jejich budoucí život

Datum publikace: 02. 03. 2023
Periodikum:
marianne.cz
Některé výzkumy ukázaly, proč čelí děti vyrůstající bez otce šesti velkým nevýhodám. Patří mezi ně například chudoba, častější zneužívání drog, předčasné ukončení školní docházky, zdravotní či emocionální problémy nebo potíže se zákonem. Negativní dopady se týkají chlapců i dívek. V závěru naleznete vyjádření k dané problematice, kterou nám poskytli odborníci z profesní, odborné společnosti Asociace klinických psychologů ČR (AKP ČR).

Chudoba

Podle Ministerstva zdravotnictví a sociálních služeb USA je u dětí v rodinách bez otce téměř čtyřikrát vyšší pravděpodobnost, že budou chudé . V roce 2011 žilo v USA v chudobě pouze 12 % dětí v rodinách kompletních párů, zatímco v rodinách, kde byla pouze matka , žilo v chudobě hned 44 % dětí. Údaje z roku 2012 zase ukázaly, že děti žijící v rodinách s matkami bez přítomnosti manžela či manželky měly míru chudoby 47,6 % , což se ukázalo jako čtyřnásobek míry chudoby v kompletních rodinách.

Celý článek najdete zde: https://www.marianne.cz/rodina-deti/deti-bez-otcu-odbornici-odhalili-sest-nevyhod-ktere-zasadne-negativne-ovlivnuji-jejich

otec a syn na výletě