Češi patří mezi nejštědřejší dárce, na charitu dávají čím dál víc peněz

Datum publikace: 26. 02. 2023
Periodikum:
novinky.cz
Češi mají dobré srdce, soudě alespoň podle příspěvků na charitu. Z aktuálních dat Světového indexu velkorysosti (World Giving Index 2022) vyplynulo, že v průběhu let se stáváme štědřejšími a na různé charitativní projekty přispíváme čím dál většími finančními obnosy.

Podle Světového indexu velkorysosti darovalo peníze na charitu či pomohlo cizímu člověku v předchozím roce více lidí než v kterémkoliv roce za poslední desetiletí. Ze 119 zemí, které Index sleduje, právě Česká republika zaznamenala nejvyšší nárůst, když se v celkovém žebříčku posunula z původní 88. pozice na 13. místo. V loňském roce se štědrost Čechů projevila hned několikrát, lidé přispívali nemalými částkami na pomoc válkou zkoušené Ukrajině, těžce nemocným dětem či například matkám samoživitelkám. „Češi se dokážou spojit pro dobrou věc. Ukazuje se to nejvíce při tragédiích a celospolečenských problémech, ať už to byla pomoc lidem zasaženým tornádem, či humanitární pomoc Ukrajině. Při takových událostech přispívali i lidé, kteří nikdy dříve peníze neposlali nebo se o charitu a sociální témata běžně nezajímají,“ doplnila Martina Frantíková z Nadačního fondu pomoci a znesnáze21.

Celý článek najdete zde: https://www.novinky.cz/clanek/finance-cesi-patri-mezi-nejstedrejsi-darce-na-charitu-davaji-cim-dal-vic-penez-40420621

peníze