Potravinová banka na Novoměstské radnici pomáhá už třetí měsíc

Datum publikace: 08. 08. 2023
Periodikum:
everydaymagazin.cz
Potravinová banka Praha, která poskytuje potraviny a hygienické potřeby lidem v nouzi má hned několik výdejních míst. Jedno z nich, určené pro občany Prahy 1 a 2 se nachází také v samém srdci metropole, na Novoměstské radnici v Praze 2. Za první měsíce fungování si pro pomoc ke zdejšímu výdejnímu okénku přišlo několik desítek zájemců.

„Dvouměsíční spolupráce s Novoměstskou radnicí a Potravinovou bankou Praha se rozhodně osvědčila. Důkazem toho jsou desítky spokojených klientů, kteří sem zavítali. Zřízením výdejního místa přímo v centru Prahy tak dokážeme adresně a cíleně pomoci občanům Prahy 1 a 2, kteří se ocitli v tíživé životní situaci, a mají problém se zajištěním základních potravin a hygienických potřeb. Zároveň také podporujeme hospodárné nakládání s potravinami potenciálně určenými k likvidaci,“ uvádí starosta Prahy 2 Jan Korseska, který byl osobně i u zahájení provozu výdejny Potravinové banky Praha na Novoměstské radnici.

Celý článek najdete zde: http://www.everydaymagazin.cz/spolecnost-news/9-spolecnost/6631-potravinova-banka-na-novomestske-radnici-pomaha-uz-treti-mesic

jídlo v tašce