Na náhradní rodinu čeká v Královéhradeckém kraji téměř 320 dětí

Datum publikace: 13. 09. 2023
Periodikum:
krkonossky.denik.cz
Šíří osvětu a vyvrací mýty o náhradní rodinné péči, v Královéhradeckém kraji začal Týden pěstounství. Do registru vhodných pěstounů je v současné době v kraji zařazeno 79 rodin, z nichž ale pouze 15 je plně připraveno na přijmutí dítěte.

Nejen pro pěstouny a děti, ale i širokou veřejnost je určen Týden pěstounství, který odstartoval v regionu v pondělí 11. září.   „Týden pěstounství je poděkováním všem našim pěstounům za jejich úsilí a úlohu v životě dětí, ale také zajímavou příležitostí pro širokou veřejnost zjistit víc o náhradní rodinné péči. Program začal v pondělí 11. září ve Studijní a vědecké knihovně Hradec Králové a další zajímavé akce jsou připravené v Dobrušce, Jaroměři, Náchodě, Rychnově nad Kněžnou a dalších městech regionu. Všechny zájemce srdečně zvu. Pojďme společnými silami šířit myšlenky náhradního rodičovství,“ popsala akci náměstkyně hejtmana pro sociální oblast Martina Berdychová.

Celý článek najdete zde: https://krkonossky.denik.cz/z_regionu/pestounstvi-nahradni-rodina-deti-kralovehradecky-kraj.html

rodina na louce