Jsou i děti, které do ústavní péče odejdou dobrovolně, říká Tereza Maxová

Datum publikace: 14. 09. 2022
Periodikum:
idnes.cz
Sportovně charitativní happening se vrátil tam, kde před osmi lety všechno začalo – na pražskou Letnou, kde můžete od pondělního odpoledne pohybem pomáhat znevýhodněným dětem a rodinám. Nadace letos slaví dvacet pět let, její patronka Tereza Maxová zároveň oslavila padesátku. Život i práci bilancovala s ředitelkou nadace Terezií Sverdlinovou v pořadu Rozstřel.

Nadace Terezy Maxové dětem letos slaví pětadvacáté výročí práce pro opuštěné a ohrožené děti. Za celou dobu, kdy se Tereza Maxová soustředí na pomoc dětem v ústavní péči, se celý systém hodně změnil. „V kojeňácích už naštěstí nejsou děti, které se deprivovaně houpají v kovových postýlkách,“ říká s úlevou Maxová, jejímž cílem je, aby kojenecké ústavy a ústavní péče nebyly vůbec třeba. Každý příběh s dobrým koncem je pro ni i pro nadaci velkou motivací k další práci.

Celý článek najdete zde: https://www.idnes.cz/onadnes/vztahy/teribear-hybe-prahou-rozstrel-tereza-maxova-tereza-sverdlinova-nadace-terezy-maxove.A220909_082151_ona-vztahy_job

chlapec