Záliby u dětí: První koníček nemusí být tím posledním, děti se teprve hledají

Datum publikace: 27. 08. 2023
Periodikum:
zena-in.cz
S dětskými zálibami a koníčky to pro vás nemusí být vždy jednoduché rozmýšlení. Je lepší, když se bude vaše dítě věnovat jednomu koníčku nebo jich má mít víc? Máte ho raději zapsat na kroužek keramiky nebo na fotbal? Kolik volného času byste mu měli dopřát? A co když ho jeden koníček přestane po chvíli bavit?

V první řadě je však potřeba říct, že je důležité podporovat zájmy dítěte, i když se vám mohou zdát odlišné tomu, co jste v jejich věku dělali vy. Koníčků existuje celá řada a mohou být jak fyzické nebo kreativní, tak i intelektuální povahy. Zatímco u některých dětí výběr koníčku proběhne bez námahy, jiné děti mohou mít s hledáním koníčku, který by je skutečně bavil problém. V takovém případě zkuste s dítětem probrat co má a co nemá rádo, napište si seznam toho, co ho baví a otestujte klidně více kroužků či letních táborů. Nemá cenu dítě držet u prvního koníčku, které začne dělat, když je zjevné, že ho nebaví.

Celý článek najdete zde: https://zena-in.cz/clanek/zaliby-u-deti-prvni-konicek-nemusi-byt-tim-poslednim-deti-se-teprve-hledaji

chlapeček s fotoaparátem