Vláda volá po registru sexuálních delikventů. Expert však varuje před možnými riziky

Datum publikace: 16. 11. 2023
Periodikum:
cnn.iprima.cz
Vláda volá po registru sexuálních delikventů, který má zabránit tomu, aby pachatelé, odsouzení za znásilnění nebo zneužívání dětí, dál trávili čas s nejmenšími třeba na táborech nebo v zájmových kroužcích. Sexuolog Jiří Švarc ve vysílání CNN Prima NEWS varoval před možnými riziky registru a uvedl, že tento způsob by mohl být „dost drastický“.

Situace, kdy se osoba, odsouzená za sexuální delikty proti dětem, po propuštění z vězení nepolepší, a dokonce se znovu vrátí k práci s nezletilými není bohužel nijak ojedinělá. Politici chtějí podobným činům zabránit, a chystají vznik registru sexuálních delikventů, v němž budou automaticky zapsáni všichni pachatelé podobných skutků. „Cílem je zabránit delikventům v práci s dětmi. Bereme to jako velkou prioritu a chceme to co nejdřív dopracovat do finální podoby,“ sdělil pro CNN Prima NEWS náměstek ministra spravedlnosti Antonín Stanislav (ODS). I když jsou na české politické scéně velké příkopy mezi vládou a opozicí, na registru delikventů se znesvářené strany shodují. Opozice dokonce uspěla s požadavkem, aby se do registru zapisovali pachatelé i zpětně. Ministerstvo spravedlnosti předpokládá, že zákonodárci schválí nová pravidla v příštím roce. Platit by měla od 1. ledna 2025.

Celý článek najdete zde: https://cnn.iprima.cz/vlada-vola-po-registru-sexualnich-delikventu-expert-vsak-varuje-pred-moznymi-riziky-417092

Paleta barev