Vánoční beránek dá pod stromeček dárky dětem, jejichž rodiče je koupit nemůžou

Datum publikace: 06. 11. 2022
Periodikum:
budejovice.rozhlas.cz
Vánoční přání se snaží svým dětem splnit snad všichni rodiče. Pro samoživitele nebo rodiny, které se ocitly ve špatné životní situaci, je to ale často nemožné. Na pomoc jim stejně jako loni přispěchal Vánoční beránek. Charitativní projekt nadace Gratia usiluje o to, aby děti našly pod stromečkem třeba vytouženou panenku nebo závodní auto.

„Mého syna a mamku srazilo auto, bylo to hodně vyčerpávající období. Do toho jsem odcházela od otce dětí a měnila práci, navíc jsem se starala ještě o babičku. Finance opravdu nebyly,“ vzpomíná Lucie Havránková, jejíž dva syny loni obdaroval Vánoční beránek. Letos je do projektu přihlásila znovu. „Pro staršího syna mám už dárek připravený doma, i s přáním od sponzora. Vždycky, když si uvědomím, že to vyšlo, že kluci najdou dárek, který já prostě nemůžu pořídit, mě to dojme a rozbrečí. Je neuvěřitelné, že pořád jsou lidé, kterým to není lhostejné, kteří jsou ochotní dát něco ze své kapsy,“ říká.

Celý článek najdete zde: https://budejovice.rozhlas.cz/vanocni-beranek-da-pod-stromecek-darky-detem-jejichz-rodice-je-koupit-nemuzou-8861064

vánoční lízátka