Unikátní průzkum: Dnešní děti čtou knihy úplně jinak

Datum publikace: 06. 09. 2023
Periodikum:
seznamzpravy.cz
Jak se k nám dostávají knihy, co vlastně čteme a jak jsou na tom naše děti? To v jedinečném průzkumu zjišťovaly Seznam Zprávy na platformě Výzkumník Seznam.

Čtení. Není to jen zábava, ale i trénink. Čtení učí naslouchat a přemýšlet, ale také se lépe se vyjadřovat. Zvětšuje nám slovní zásobu, umí nabudit mozek a fantazii, trénuje nás v soustředění. Díky čtení můžeme lépe porozumět lidským emocím, motivacím a vztahům, což posiluje naši schopnost empatie a komunikace s druhými. Samá pozitiva, že?

Čtete nebo posloucháte knihy? Pětina lidé ne

Z průzkumu, který Seznam Zprávy provedly v průběhu srpna na platformě Výzkumník Seznam, lze vyčíst zajímavý obraz o čtenářských preferencích a způsobech absorbování informací. Papírové knihy zůstávají stále populární (preferuje je 76 % populace). Za nimi s odstupem následují elektronické knihy (23 %). Zhruba pětina respondentů upřednostňuje poslech (22 %). Další necelá pětina (18 %) dotázaných nesáhne ani po jednom z těchto médií.

Celý článek najdete zde: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/fakta-cesi-velci-ctenari-ale-kdeze-to-uz-davno-neplati-236076

Chlapec si čte knihu