Proč malé děti nejlépe spí vedle svých maminek

Datum publikace: 13. 05. 2024
Periodikum:
novinky.cz
Je normální a přirozené, že miminko usne, když je maminka nablízku. Devět měsíců strávilo v její děloze, kdy usínalo a probouzelo se za tlukotu srdce své matky. Je tedy samozřejmé, že mu to bude dělat dobře i po narození.

Děti potřebují a vyhledávají fyzický kontakt, aby se cítily klidné a chráněné stejně, jako když byly v děloze. Potřebují jej, když jsou vzhůru, při usínání, když spí a když se znovu probudí. Proto pro ně vůbec není snadné usínat krátce po narození v osamění, potřebují čas zvyknout si na život mimo dělohu. Když je tedy rodiče krátce po narození odkládají do jejich postýlky a někdy i do jiného pokoje, je víc než jasné, že se miminka necítí dobře a nedaří se jim usnout. A to dokonce ani pět měsíců po narození. Společné spaní je tedy možnost, jak dítěti dopřát dostatek spánku. Bylo tomu tak již v dávné historii, kdy po generace děti spaly se svými rodiči. Někdy spali všichni ve stejném pokoji, ve většině rodin ve stejné posteli.

Celý článek najdete zde: https://www.novinky.cz/clanek/zena-deti-proc-male-deti-nejlepe-spi-vedle-svych-maminek-40471007

Matka drží dítě v náručí