Problémové chování u dětí je trestáno, ale neřeší se. Ministerstvo to chce změnit, zřizuje speciální týmy

Datum publikace: 25. 09. 2023
Periodikum:
irozhlas.cz
Traumata, psychické problémy, násilí v rodině. To je jen krátký výčet příčin takzvaného náročného chování některých žáků. Podle České školní inspekce se s ním učitelé v posledních letech setkávají stále častěji. Na některých školách přitom přetrvává trestání žáků za nevhodné chování před skutečným řešením problémů, které ho vyvolaly. Ministerstvo školství to chce změnit a zajistit tak větší podporu žákům i učitelům.

Na chodbách základní školy ve Zruči nad Sázavou povykují o přestávce desítky dětí. Některé ale z kolektivu odcházejí hledat klid do takzvané konzultovny týmu duševního zdraví.

„Máme tady takovou skupinku dětí, která se sem chodí uklidnit, schovat, popovídat si, odpočinout si nebo si obyčejně pohrát. Máme tady také spoustu her, antistresové pomůcky, se kterými si děti můžou hrát. Je tu přívětivé prostředí, aby tu lidem bylo dobře,“ vysvětluje sociální pracovnice Hana Měkotová, která je součástí týmu duševního zdraví.

Celý článek najdete zde: https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/spolecnost/psychicke-problemy-deti-skola-dusevni-zdravi_2309222216_afo

žákyně