Pozor na nafukovací kruhy. Video je varováním pro rodiče, kteří jim bezmezně věří

Datum publikace: 01. 08. 2023
Periodikum:
magazin.aktualne.cz
Průmyslové kamery v jihočínském městě Kanton zachytily nebezpečný moment, při němž v bazénu málem utonula malá dívka. Ta bez dozoru rodičů plavala v nafukovacím kruhu, který ji najednou převrátil hlavou dolů. Dítě pak zachránil pohotový plavčík, který skočil do bazénu. V reakci na video odborníci varují před nevhodností nafukovacích kruhů pro děti.

Záběry z 19. července ukazují, jak se dívka s plaveckým kruhem vydala samotná plavat do bazénu. Po chvilce se ale její kruh mírně naklonil na jednu stranu a převrátil ji hlavou dolů. V tu chvíli začala kopat nohama a snažila se dostat zpátky na hladinu. V kruhu ale i navzdory své snaze zůstala uvězněná. Šplouchání zpanikařené dívky upozornilo ostatní návštěvníky bazénu i plavčíka, který urychleně skočil do vody. Dívku z kruhu okamžitě vyprostil a vynesl ji z bazénu ven. Podle informací tamních médií dítě vyvázlo lehce otřesené, ale bez zranění. Správce bazénu poté uvedl, že rodiče dítěte se chvíli před nehodou od bazénu vzdálili a svou ratolest nechali bez dozoru. Plavčíka, který dívku zachránil, čeká za pohotový čin finanční odměna, dodal nejmenovaný správce. Video, které se rozšířilo po sociálních sítích a světových médiích, vyvolalo diskusi o nebezpečnosti některých dětských plaveckých hraček. Zejména kruhy patří k vůbec nejméně vhodným pomůckám, protože z nich děti mohou snadno vyklouznout, upozorňuje britský deník The Sun. Nejlepší a také nejbezpečnější volbou jsou tak podle odborníků plovací vesty. "Kruhy jsou velmi nebezpečné. Jsou tím posledním, do čeho byste měli dítě na hraní ve vodě posadit," upozornila pro americký server LA Times koordinátorka vodních sportů Amerického červeného kříže Sally Schneiderová. V ironii pak také dodala, že podobné pomůcky naučí dítě se tak akorát potápět.

Celý článek najdete zde: https://magazin.aktualne.cz/pozor-na-nafukovaci-kruhy-pro-deti-ve-vterine-mohou-zklamat/r~0307f8362bb511eeba63ac1f6b220ee8/

Chlapec s koupacím kruhem