„Ne každý smrtelník na ně má.“ Část lidí z finančních důvodů omezuje terapie

Datum publikace: 19. 12. 2022
Periodikum:
seznamzpravy.cz
Kvůli všeobecnému zdražování přibývá lidí s duševními potížemi, kteří si nemohou dovolit platit terapie. Řešením by mohla být ošetření placená zdravotní pojišťovnou, těch je ale mnohdy nedostatek a čekací lhůty se prodlužují.

Dana sama vychovává čtrnáctiletého syna a sedmnáctiletou dceru. Dívka se potýká se silnými úzkostmi, potřebuje proto pravidelná terapeutická sezení, péče je ale finančně náročná. „Od doby, co dcera nastoupila do prvního ročníku, se léčí na dětské psychiatrii. Covid udělal své, měli jsme tři úmrtí v rodině,“ vrací se matka na počátek jejích duševních potíží. Terapie má dcera odborníky doporučené dvakrát týdně, což je ale mimo finanční možnosti rodiny. „Má je jednou týdně, i tak to je pro nás 6 tisíc měsíčně. Padne na to moje druhá práce. V únoru mi bude 50 a sice jsem vitální, ale nezastavím se a cítím únavu,“ svěřuje se Dana.

Celý článek najdete zde: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-ne-kazdy-smrtelnik-na-ne-ma-cast-lidi-z-financnich-duvodu-omezuje-terapie-221155?

dívka