Letos na letní tábor jede až čtvrt milionu dětí. Dvoutýdenní pobyty podražily o 5 až 7 procent

Datum publikace: 09. 07. 2024
Periodikum:
irozhlas.cz
V Česku v poslední době roste zájem o letní tábory. Letos na ně v Česku podle Asociace dětské rekreace jede až čtvrt milionu dětí. Zájem v posledních letech roste a oproti období před 20 lety je až dvojnásobný. Pořadatelé ale zároveň hlásí rostoucí náklady, kvůli kterým musí zdražovat. „Dvoutýdenní tábory oproti minulému roku zdražily o pět až sedm procent,“ uvedl pro Radiožurnál ředitel kanceláře České rady dětí a mládeže Ondřej Šejtka.

Čím dál víc rodičů chce, aby jejich děti trávily léto aktivně a s kamarády, vysvětluje si velký zájem ředitel kanceláře České rady dětí a mládeže Ondřej Šejtka. Rodiče ale taky ve velkém přihlašují své děti na tematicky zaměřené příměstské tábory, například taneční, kutilské nebo jazykové. A v oblibě jsou i tábory u moře. „Dvoutýdenní (tábory) stojí průměrně devět tisíc korun. Oproti minulému roku tak zdražily o pět až sedm procent. Pořadatelům totiž v poslední době rostou náklady,“ říká ředitel kanceláře České rady dětí a mládeže Ondřej Šejtka.  Na cenu tábora má zásadní vliv, jestli se o děti na táboře starají dobrovolníci, nebo placení vedoucí. Významnou částí ceny je také typ ubytování. Zlevnit tábor případně může rodičům i finanční příspěvek od zdravotní pojišťovny nebo od zaměstnavatele. Pokud rodiče pošlou děti na sportovně zaměřený tábor, mohou u většiny zdravotních pojišťoven požádat o příspěvek, který se pohybuje od 500 do 1500 korun za pobyt. Minulý rok pojišťovny na tábory poskytly přes 93 milionů korun.

Celý článek najdete zde: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/letos-na-letni-tabor-jede-az-ctvrt-milionu-deti-dvoutydenni-pobyty-podrazily-o-5_2407082156_kma

Děti čtou v mapě