Bolestí zad se nezbaví už do konce života. Včasná diagnóza v dětství tomu mohla předejít

Datum publikace: 05. 07. 2024
Periodikum:
novinky.cz
Vadami páteře trpí jedno z 10 dětí. Pozdní diagnózy mohou vést k celoživotní chronické a zhoršující se bolesti i k mnohým omezením. O problematice nám přišel do studia povyprávět Tadeáš Řáha, který má vlastní zkušenosti s Scheuermannovou chorobou. Svůj život nyní zasvětil osvětě a na všechny rodiče apeluje, aby své děti nechali řádně vyšetřit.

Dětské vady páteře jako Scheuermannova choroba nebo skolióza nejsou bohužel v mnoha případech buď včas zachyceny, nebo léčeny. Situace u skoliózy není příznivá, ale je přesto lepší než u Scheuermannovy choroby, kde včasná diagnóza a léčba neproběhne u drtivé většiny pacientů.

„Základ je nenechat se odbýt a vědět, kam se v případě podezření na některou z vad obrátit. Může to výrazně zlepšit kvalitu života vašich dětí. Čím dřív se na problém přijde, tím větší je šance na minimalizaci následků,“ vysvětluje Tadeáš.

Celý článek najdete zde: https://www.novinky.cz/clanek/dite-rodina-bolesti-zad-se-nezbavi-uz-do-konce-zivota-vcasna-diagnoza-v-detstvi-tomu-mohla-predejit-40478620

záda