- Domů
- Odborná knihovna
- "Týrané dítě potřebuje pomoc celé společnosti," říká Václav Mertin
"Týrané dítě potřebuje pomoc celé společnosti," říká Václav Mertin
- Autor/ka
- Rok vzniku:
- 
2012
- Jazyk dokumentu
- 
Čeština
- Druh dokumentu:
- 
Videozáznam
- Online dostupnost
- 
Ano
- Podrobnosti o dokumentu
- 
Pražský městský soud vyměřil za týrání dvou chlapců, takzvaných vlčích dětí z pražských Vinohrad, otci osm let vězení, matce tříletý podmíněný trest s tím, že se bude léčit na psychiatrii. Rozsudky ještě nejsou pravomocné. Roční a dvouletý chlapec vůbec nevycházeli ven, nemluví, jen vydávají skřeky, nemají vyvinuté kousací reflexy a jejich fyzický i psychický stav neodpovídá jejich věku. V bytě přitom vyrůstali, aniž by o nich měly informace jakékoliv zodpovědné státní orgány. Rodiče se hájí tím, že nejsou zastánci tradiční výchovy. Kolik takových případů může být? Souvisejí s obecným propadem hodnot? S ekonomickou i celospolečenskou krizí? Jak těžký je návrat takových dětí do normálního života? Takové byly otázky pro dětského psychologa Václava Mertina v Interview ČT24 z 5. ledna. Ptala se Daniela Drtinová. Délka videa: 00:21:24. 
- Zdroj dat
- 
https://www.ceskatelevize.cz/ct24/exkluzivne-na-ct24/osobnosti-na-ct24/159475-tyrane-dite-potrebuje-pomoc-cele-spolecnosti-rika-vaclav-mertin/
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
![Zmlácená dívka [fotograf Oleg Magni] Zmlácená dívka [fotograf Oleg Magni]](/sites/default/files/styles/article/public/2020-12/xID,P20380,P20-,P20Biti-deti.png,qitok=px-_Ptyw.pagespeed.ic.4OQrht4EWo.jpg) 
