Rodičům dětí s vážnějším mentálním postižením

Autor/ka
Rok vzniku:
2000
Jazyk dokumentu
Čeština
Druh dokumentu:
Článek v periodikách
Online dostupnost
Ano
Podrobnosti o dokumentu

Články věnované problematice rodičů dětí s vážnějším mentálním postižením.

1. část: Několik rad, jak se vyrovnat s poznáním, že naše dítě je vážně mentálně postižené. Autor zdůrazňuje, že každé postižené dítě potřebuje, aby rodiče byli klidní a vyrovnaní, aby žili (pokud možno) normálním životem, aby se dovedlizeživota radovat a aby vytvářeli sobě i dítěti pěkné prostředí. Desatero zásad v péči o duševně postižené dítě. Doporučena publikace Rukověť rodičů dítěte se zdravotním postižením.

Matějček, Zdeněk. Rodičům dětí s vážnějším mentálním postižením. Náhradní rodinná péče, 2000, 3(3), s.34-37. První část. https://www.rodina.cz/scripts/detail.asp?id=1796.

2. část: Dokončení článku určeného rodičům a dalším rodinným příslušníkům, kteří se podílejí na výchově dítěte s vážnějším mentálním postižením. Autor dochází k závěru, že pro zdárný vývoj postiženého dítěte je daleko důležitější, když mujeho rodiče pomáhají k radostnému a v mezích jeho možností plnohodnotnému životu, než když jej litují a odstraňují mu z cesty sebemenší překážky.

Matějček, Zdeněk. Rodičům dětí s vážnějším mentálním postižením. Náhradní rodinná péče, 2001, 4(1), s. 16-19. Druhá část. https://www.rodina.cz/clanek2153.htm.

Zdroj dat
https://www.rodina.cz/scripts/detail.asp?id=1796
Zdrojové periodikum / Zdrojový web
Náhradní rodinná péče, Roč. 3, č.3 (2000)