Závist nebo nuda jsou někdy skvělými impulsy, žádná emoce není špatná, říkají autoři Knihy pocitů

Datum publikace: 09. 01. 2023
Periodikum:
wave.rozhlas.cz
„Pocity tu jsou s námi, říkají nám, jací jsme a jak vnímáme svět kolem. Nemá smysl je dělit na dobré a špatné, ale přijmout je a co nejlíp poznat. Tak se dozvíme víc o sobě i o světě,“ říkají manželé Starých, kteří společně s Janou Draberovou napsali pro děti Knihu pocitů o různých emocích.

Oblast pocitů bývá někdy zjednodušeně spojovaná se slabostí. Ale to, že si dovolíme pocity mít, je známka naší zralosti,“ myslí si Milan Starý, který knihu ilustroval. „Pocity mívají někdy nedostatečnou váhu, třeba i u role státníků. Můžeme si být s někým fifty-fifty materiálně, ale pokud dám navrch najevo, že ten druhý je pro mě méněcenný, že vůči němu nemám respekt, je to závažnější než zmíněné vyřešené hmotné věci,“ dodává. „Ke každé kapitole je i informace, k čemu je nám daný pocit dobrý. Protože i závist nebo nuda mohou být skvělými impulsy a já bych se za ně přimluvila,“ říká speciální pedagožka a logopedka Ester Stará.

Celý článek najdete zde: https://wave.rozhlas.cz/zavist-nebo-nuda-jsou-nekdy-skvelymi-impulsy-zadna-emoce-neni-spatna-rikaji-8903082

Dívka lepí obrázky na zeď