Zahlcené základní školy. Dojíždí se i 70 km, děti z kraje nevezme ani Praha

Datum publikace: 10. 04. 2023
Periodikum:
impuls.cz
Po mateřinkách už přestává stačit i kapacita středočeských základních škol. Ty ale nejsou nafukovací. Do loňska se do nich nedostaly jen desítky dětí, od letoška to však budou stovky, které nevezme ani Praha, protože řeší stejný problém. Nový seriál MF DNES zmapoval stav škol ve Středočeském kraji a jejich kapacity s ohledem na přírůstky obyvatel.

Od září bude na Praze-západ – konkrétně v Černošicích a přidružených obcích v tzv. ORP Černošice – chybět celá základní škola. „Budeme potřebovat umístit zhruba čtyři tisíce dětí ve věku 6 až 14 let. Celková kapacita základních škol na našem území je ale 3 586 míst,“ vyčíslila projektová manažerka Místní akční skupiny (MAS) Jihozápad Martina Bláhová na setkání zřizovatelů a ředitelů ZŠ v Jinočanech u Prahy. Pro více než 400 žáků tedy nebudou mít zdejší školy místo. A nevezmou je poprvé ani na Praze 6 či 13, kde je až doposud přijímaly velké základní školy na sídlištích.

Celý článek najdete zde: https://www.impuls.cz/regiony/praha/serial-skoly-praha-zapad-spadovost-deti-zaci-stredocesky.A230405_114805_imp-praha_air

školačka