Většina rodičů dětem spoří, stále častěji volí rizikovější a výnosnější produkty

Datum publikace: 13. 07. 2022
Periodikum:
novinky.cz
Stavební spoření je stále nejčastějším produktem, který rodiče pro spoření svých dětí volí. Ovšem jeho obliba postupně klesá a využívanějšími produkty se stávají podílové fondy, penzijní spoření, ale i různé alternativní investice.

Zhruba sedm z deseti rodičů oslovených v průzkumu agentury Ipsos pro platformu Portu svým dětem spoří či pro ně využívá různé investice. V porovnání se shodným výzkumem před dvěma lety se jejich počet nezměnil. K posunu ovšem došlo, co se očekávaného zhodnocení spořicích či investičních produktů týče. Zatímco v roce 2020 se více než třetina rodičů vyjádřila, že věří v maximálně 1,5procentní zhodnocení v průměru ročně, letos takto odpovědělo jen o málo více než čtvrtina dotázaných. Na druhou stranu zhruba tři rodiče z deseti nyní očekávají minimálně tříprocentní roční zhodnocení, což znamená nárůst o 11 procentních bodů oproti dotazování před dvěma lety. Nejčastěji pak rodiče předpokládají průměrné zhodnocení ve výši 1,5 až tři procenta ročně (43 procent).

Celý článek najdete zde: https://www.novinky.cz/finance/clanek/vetsina-rodicu-detem-spori-stale-casteji-voli-rizikovejsi-a-vynosnejsi-produkty-40402547

Rodina