Tři čtvrtiny rodičů musí omezit výdaje spojené se školou dětí

Datum publikace: 24. 08. 2022
Periodikum:
e15.cz
Téměř tři čtvrtiny rodičů musí omezit výdaje spojené se školou dětí. Volnočasové aktivity a kroužky, do jejichž cen se zřejmě promítnou drahé energie, plánuje dopřát dětem méně než polovina rodičů. Každý desátý rodič je nucen omezit stravování dětí ve škole. Vyplývá to z červencového průzkumu agentury Ipsos pro poskytovatele krátkodobých půjček Provident Financial mezi 800 respondenty.

Rodiče odhadují, že v průměru za pomůcky letos zaplatí okolo 3000 korun. Zhruba tři z deseti rodičů chtějí na tyto účely využít peníze, které dostanou z dávek v hmotné nouzi nebo mimořádného státního příspěvku 5 000 Kč na dítě. Dohromady Češi za školní pomůcky letos utratí přes tři miliardy korun. V celkových výdajích spojených se školou představuje tato položka méně než polovinu. Září je obdobím, kdy je třeba uhradit dopředu většinu výdajů na celé pololetí. Jde například o kroužky, družinu, příspěvky pro sdružení rodičů a přátel školy nebo mimoškolní výuku jazyků. Téměř čtvrtina rodičů uvedla, že budou muset zaplatit přes 4000 korun za školáka. Asi 29 procent rodičů utratí mezi 2000 až 4000 korun za dítě.

Celý článek najdete zde: https://www.e15.cz/finexpert/nakupujeme/tri-ctvrtiny-rodicu-musi-omezit-vydaje-spojene-se-skolou-deti-1392547

Děti ve škole