Rodiče si připlatí. Školní obědy i kroužky podražily

Datum publikace: 22. 08. 2023
Periodikum:
seznamzpravy.cz
Začátek školního roku se blíží a řada nezbytných věcí pro studenty zásadně podražila. Patří k nim i pravidelné výdaje jako školní obědy nebo zájmové kroužky. Na dětech rodiče samozřejmě šetřit nechtějí, ale někdy musí.

Učebnice, sešity, hodiny klavíru nebo fotbalový trénink. Letošní školní rok opět vyjde o něco dráž než ten minulý. Ceny školních potřeb sice oproti tomu minulému nějak výrazně nezdražily, ale u nich člověk může hledat levnější variantu, rostou ale ceny toho, kde příliš na výběr není - školních obědů nebo zájmových kroužků. Vyplývá to z dotazníkového šetření, které pro společnost Sodexo Benefity provedla agentura Ipsos. Při nákupu školních pomůcek se, stejně jako v minulém roce, plánuje asi třetina rodičů vejít do limitu dvou tisíc korun. Oproti loňskému roku však o něco přibylo lidí, kteří počítají s tím, že za potřeby budou muset utratit něco mezi dvěma až čtyřmi tisíci, uvádí Sodexo Benefity. „Když se v čase vrátíme dále do minulosti, uvidíme, že ceny školní výbavy rostly hlavně mezi roky 2021 a 2022, a to o více než 10 %. Letos tak ceny batohů, pastelek a dalších školních nezbytností zůstávají zhruba na stejné úrovni, výrazněji podražily snad jen sešity a učebnice,“ říká Martina Machová, personální ředitelka Sodexo Benefity.

Celý článek najdete zde: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-rodice-si-priplati-skolni-obedy-i-krouzky-podrazily-235742

Děti na hřišti