Organizace budou školit učitele, jak pracovat s dětmi s traumaty

Datum publikace: 16. 05. 2023
Periodikum:
novinky.cz
Pracovníci ve školách a sociálních službách se mohou od začátku května hlásit na nový kurz, v němž se budou učit poskytovat podporu dětem, které zažily domácí násilí nebo se setkaly s dalšími traumatickými zkušenostmi. Za vzdělávacím programem PorT – Porozumění traumatu stojí organizace Society for All (SOFA), která dříve fungovala pod názvem Česká odborná společnost pro inkluzivní vzdělávání, a ROSA.

Vzdělávací program minulý týden na konferenci ke vzdělávání představila manažerka projektu Leona Pejcharová. „V trauma respektujícím přístupu jsou uplatňovány principy bezpečí, vzájemné důvěry, podpory, sounáležitosti a úcty k jedinečnosti každého člověka,“ uvedla. Cílem programu je podle informací na webu projektu nastavovat podmínky pro to, aby dětem s traumatickými zkušenostmi byla ve školách a dalších institucích poskytována podpora, která pomůže zmírňovat důsledky negativních zážitků.

Celý článek najdete zde: https://www.novinky.cz/clanek/veda-skoly-organizace-budou-skolit-ucitele-jak-pracovat-s-detmi-s-traumaty-40431284

smutná dívka