Neúspěch u přijímaček? Hlavně děti neponižujte, počítejte s pláčem, radí rodičům expertka

Datum publikace: 14. 05. 2024
Periodikum:
cnn.iprima.cz
Ve středu se tisíce dětí dozví výsledky přijímacího řízení na střední školy. Je třeba počítat i se zklamáním, proto ředitelka pedagogicko-psychologické poradny Galina Jarolímková ve vysílání CNN Prima NEWS rodičům neúspěšných uchazečů doporučila, aby je hlavně podpořili a společně našli řešení. Je vhodné si zjistit, která škola má volná místa pro druhá a třetí kola.

Ve středu se tisíce dětí dozví výsledky přijímacího řízení na střední školy. Je třeba počítat i se zklamáním, proto ředitelka pedagogicko-psychologické poradny Galina Jarolímková ve vysílání CNN Prima NEWS rodičům neúspěšných uchazečů doporučila, aby je hlavně podpořili a společně našli řešení. Je vhodné si zjistit, která škola má volná místa pro druhá a třetí kola. Za důležité považuje posílení sebevědomí dítěte. „Je třeba počítat se zklamáním, bude tam pláč, úzkost, ale to je normální projev neúspěchu. Dítě potřebuje dostat od nejbližších zpětnou vazbu, že mu budou k nápomoci a společně přijdou na řešení,“ vysvětlila Jarolímková. Primárně by měli dětem pomoci rodiče, ve vyhrocenějších situacích jsou však připraveni i psychologové v poradnách. Důležité je prý vše nezahazovat, když se dítě v prvním kole na školu nedostalo.

Celý článek najdete zde: https://cnn.iprima.cz/s-neprijetim-na-stredni-skolu-se-musi-rodice-vyrovnat-je-treba-najit-reseni-rika-expertka-436795

Smutná dívka