Na co mají rodiče v ČR nárok: Jak je to s mateřskou, příspěvkem či ošetřovným

Datum publikace: 23. 03. 2023
Periodikum:
denik.cz
Nastávající maminky a tatínkové mají vítaného pomocníka, který jim pomůže zorientovat se ve změti předpisů, zákonů a pravidel týkajících se rodin s dětmi. Aperio – Společnost pro zdraví rodičovství pro ně připravila aktualizovaného průvodce pro letošní rok, který jim usnadní vyznat se v české legislativě.

„Rodiče často nevědí, na co mají nárok či jak mají postupovat v konkrétních situacích v průběhu rodičovství. V našem průvodci najdou důležité informace, které během rodičovství budou potřebovat – od mateřské přes ošetřovné až po pracovní podmínky,“ uvedla koordinátorka Aperio poradny Miloslava Kramná. Průvodce zákony pro rodiče na rok 2023 je umístěn na webu zmíněné organizace. Zájemci si jej mohou zdarma stáhnout ve formátu PDF nebo využívat zkrácenou verzi online. Loňskou verzi průvodce si v PDF stáhlo 1800 rodičů, online zkrácenou podobu navštívilo asi 360 tisíc lidí. Nejvíce hledali, jaké jsou možnosti výdělku při mateřské a rodičovské dovolené či jak je to s ošetřovaným. Srozumitelně podané informace využívají i odborní poradci či ti, kteří působí v rodinných centrech. Deník přináší stručný přehled toho, co se rodičů týká nejvíc.

Celý článek najdete zde: https://www.denik.cz/ekonomika/rodice-davky-materska-rodicovska-dovolena-osetrovne-vyzivne.html

Novorozenec