Je nutné transformovat dětské domovy v co nejdřívějším termínu

Datum publikace: 28. 08. 2022
Periodikum:
prazskenovinky.cz
V pátek 19. srpna uspořádala radní hl. m. Prahy pro oblast sociální politiky a zdravotnictví Milena Johnová kulatý stůl, u kterého se řešila transformace dětských domovů.

Pozvání přijal ministr školství Vladimír Balaš, místopředsedkyně Poslanecké sněmovny PČR Olga Richterová, ředitelka dětského domova Charlotty Masarykové Radka Soukupová, ředitelka dětského domova Dolní Čermná Stanislava Švarcová a zástupci odborné veřejnosti. Podle výsledků diskuze je nutné transformovat dětské domovy v co nejdřívějším termínu.

Praha a další kraje zřizují dětské domovy a snaží se o jejich transformaci. Často přitom však naráží na překážky, které ztěžují nebo dokonce znemožňují, aby péče o děti v dětských domovech byla individualizovaná a odpovídala jejich potřebám. Například není podporováno, aby děti žily v menších než šestičlenných skupinách a aby se o ně staral více než jeden vychovatel. Během rozhovorů s ministrem školství a přítomnými odborníky padlo mnoho konstruktivních návrhů a doporučení, jak dosáhnout zjednodušení procesu transformace dětských domovů.

Celý článek najdete zde: http://www.prazskenovinky.cz/zpravy/regiony/je-nutne-transformovat-detske-domovy-v-co-nejdrivejsim-terminu/

dívka