Jak zastavit poprázdninovou prokrastinaci u dětí

Datum publikace: 05. 09. 2022
Periodikum:
novinky.cz
Dětem skončily prázdniny, čas, kdy nemusely vstávat do školy, mohly celé dny lenošit, jezdit na výlety, na tábory nebo na dovolenou s rodiči. Žádné úkoly, jen pohoda a lenošení. Jenže teď je zpátky škola a s ní i povinnosti. A některé děti si zvykají velmi těžce. Jak se u nich poprat s prokrastinací?

Každý z nás jednou za čas odloží nějakou povinnost či úkol na později a místo důležitých věcí plní jen ty nedůležité. Pokud se jedná o dlouhodobější problém, odborníci pak hovoří o prokrastinaci. V posledních letech o ní slýcháme ze všech stran, jako by to snad bylo něco nového, něco, co ještě donedávna vůbec neexistovalo. Ale nenechte se mýlit, prokrastinace je stará jako lidstvo samo, jen na nás v posledních letech číhá mnohem víc lákadel, než tomu bylo u našich předků. A lákadlům, jak už to bývá, nejhůř odolávají právě děti. Jak tedy přimět svého potomka, aby se po dvou měsících nicnedělání znovu vrátil do pracovního režimu? Zkuste některý z těchto tipů.

Nastavte pravidelný režim

Děti milují režim, mají rády hranice a stereotypy, protože se potom cítí jisté, ví, co mohou čekat a nemusí se neustále přizpůsobovat novým a novým situacím. Snažte se proto hned od prvních školních dní režim s dětmi nastavit.

Celý článek najdete zde: https://www.novinky.cz/clanek/zena-deti-jak-zastavit-poprazdninovou-prokrastinaci-u-deti-40407455

Dívka drží v ruce mobil