I rodiče se potřebují poradit. Pomohou workshopy i nový portál o zdravém rodičovství

Datum publikace: 21. 09. 2023
Periodikum:
idnes.cz
Jak na zdravé rodičovství? To se dozví v následujících týdnech rodiče na několika místech Česka. Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR vyšle na sérii workshopů, které budou pro zájemce zdarma, odborníky z řad psychologů, laktačních poradkyň, logopedů a dalších. Nebude chybět ani program pro děti.

Jednou ze skupin, na kterou se české pojišťovny ve svých programech podpory zaměřují nejčastěji, jsou rodiny s dětmi. Pomocí preventivně-osvětových či sportovních akcí, edukace a v neposlední řadě i příspěvky na prevenci, pohybových aktivit, očkování a podobně. Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (kód 211) jde v tomto ohledu ještě dál. Aktuálně rodinám nabízí v rámci nového projektu Zdravé rodičovství workshopy, a to bez ohledu na to, u jaké pojišťovny jsou registrováni. „Rodičovství je dar a jedno z nejkrásnějších období života. Děti jsou radost, ale často i starost. Zná to jistě každý rodič. Věnujete svým potomkům spoustu času, aby byli zdraví, šťastní a spokojení, a ono se to přesto ne vždy daří podle vašich představ. V takovém případě člověk ocení radu odborníka nebo pomoc zdravotní pojišťovny,“ odůvodňuje účel projektu Jana Schillerová, tisková mluvčí zdravotní pojišťovny 211.

Edukace i zábava

Cílem workshopů je pomoci rodičům v prvních letech rodičovství, ale i v přípravě na něj. „O správném vývoji dětí je potřeba se občas poradit s odborníky, kteří nejsou vždy snadno dosažitelní. Proto jsme se rozhodli pomoci účastníkům našich workshopů zprostředkovat konzultace s odborníky z řad dětské psychologie, logopedie, fyzioterapie a výživového poradenství. Pro maminky pak služby laktační poradkyně,“ uvádí Jana Schillerová.

Celý článek najdete zde: https://www.idnes.cz/onadnes/zdravi/zdravotni-pojistovna-ministerstva-vnitra-cr-workshopy-rodice.A230918_143823_zdravi_vok

Matka se synem