„Hotového nic není.“ Rodiče loňských deváťáků se bojí o ty letošní

Datum publikace: 05. 09. 2023
Periodikum:
seznamzpravy.cz
Do prvních ročníků středních škol v pondělí nastupují tisíce dětí. Mnohé z nich přitom na jaře dlouho čelily nejistotě, kdy se s přetlakem v přijímacím řízení potýkali hlavně žáci a jejich rodiny v Praze a středních Čechách. Jak dopadly některé konkrétní příběhy?

Nervozita související s tím, že se děti nedostanou na vysněnou střední školu (nebo třeba na vůbec žádnou), zasáhla v jarních měsících řadu rodin v Česku. Podoba přijímacího řízení v kombinaci s příchodem populačně silného ročníku deváťáků způsobily, že hlavně v Praze a Středočeském kraji docházelo i k chaosu. Před některými školami se před druhým kolem zkoušek dokonce tvořily dlouhé fronty uchazečů. Na začátku nového školního roku už ale mají rodiče o budoucnosti svých dětí jasno. Podcast 5:59 proto znovu oslovil trojici rodičů a ředitele pražského Waldorfského lycea, kteří svůj příběh popsali už na jaře. Tehdy zažívali frustraci a nevěděli, co bude dál. Jak nakonec tři deváťáci dopadli? A co si o systému přihlášek myslí jeden z ředitelů pražské školy?

Celý článek najdete zde: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audio-podcast-5-59-jak-rodice-devataku-navzdory-chaosu-dostali-deti-na-stredni-skolu-236246

Dívka píše do bloku