Děti míří k zápisům do první třídy, letos jich přijde více než loni

Datum publikace: 19. 03. 2023
Periodikum:
idnes.cz
Jen Ostrava čeká na tři tisíce dětí, v celém kraji se k zápisům do prvních tříd vydá zhruba čtrnáct tisíc předškoláků. Oproti loňsku jde o mírný nárůst, míst ve školách je však dost. Z devátých tříd je opustí ty nejsilnější ročníky.

Termíny zápisů v kraji jsou už jasné, většina škol budoucí prvňáky přivítá v dubnu. „V Ostravě by mělo přijít 3 381 dětí. Je to mírný nárůst oproti loňsku, kdy bylo 3 223 dětí,“ uvedla náměstkyně primátora Ostravy Andrea Hoffmannová. V celém kraji do předškolních ročníků školek chodí a k zápisu tedy zamíří 14 tisíc dětí. „V roce 2021 to bylo asi o pět set méně a do prvních tříd pak nastoupilo asi 12 250 dětí. Rozdíl způsobuje to, kolik dětí dostane odklad či dodatečný odklad a naopak kolik dětí po odkladu nastupuje,“ upřesnila mluvčí hejtmanství Nikola Birklenová. Například v Třinci odhad počítá se třemi stovkami nových školáků, bohumínské školy čekají přes dvě stovky dětí, Opava bezmála šest set dětí, Havířov eviduje více než sedm stovek předškoláků. Někde je to stejně jako loni, jinde mírně více. Růst počtu dětí ve školách se nepředpokládá. „Letošní deváté ročníky patří k nejsilnějším za posledních patnáct let, naopak čekáme pokles,“ nastínila vedoucí opavského odboru školství Andrea Štenclová.

Celý článek najdete zde: https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/zapis-zakladni-skola-prvnacci-predskolaci-vyuka-birklenova.A230317_714821_ostrava-zpravy_palj

 

Barevné křídy