Dětem hrozí vyloučení z kolektivu. Rodiče nemají tisíce na školy v přírodě

Datum publikace: 23. 03. 2023
Periodikum:
seznamzpravy.cz
Část rodin si nemůže dovolit kvůli napjatým rozpočtům poslat své děti na školy v přírodě. Obrací se proto i na neziskové organizace. Odbornice popisuje, že vyloučení z kolektivu mohou žáci vnímat velmi citlivě.

Roste počet rodičů, kteří finančně nezvládají uhradit svým dětem pobyt na škole v přírodě. Zvláště menší děti přitom takové vyloučení z kolektivu nesou velmi těžce, potvrzuje sociální pedagožka. „Chce být se spolužáky a bála se, že bude muset zůstat doma,“ začíná vyprávění samoživitelka Šárka z Ústeckého kraje. Rozhodla se požádat o finanční pomoc, aby její dcera Niky mohla vyjet na školu v přírodě. „Sehnat 5600 korun na pětidenní školu v přírodě pro mě není jednoduché,“ přiznává Šárka. Obrátila se proto na charitativní projekt Nadace Sirius Patron dětí, který pomáhá rodičům a dětem v tíživých situacích, kde mohou lidé přispět na konkrétní příběhy. Ředitelka Patrona dětí Edita Mrkousová přitom potvrzuje, že letos počet žádostí o finanční pomoc se školou v přírodě narostl. „Pokud porovnáme počet žádosti v prvních třech měsících loňského roku 2022 a v roce 2023, zaznamenáváme nárůst 300 procent! A to ještě není konec března,“ shrnuje Edita Mrkousová.

Celý článek najdete zde: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-detem-hrozi-vylouceni-z-kolektivu-rodice-nemaji-tisice-na-skoly-v-prirode-228194

Žáci ve škole