Díky výzvě LETNÍ KEMPY 2021 mohou děti na tábor zdarma

Autor/ka: Redakce portálu Šance Dětem
Datum publikace: 15. 06. 2021, Aktualizováno: 01. 07. 2021
Napjatý rodinný rozpočet, na tábor už nezbývá. Přitom děti téměř celý rok nebyly ve škole, s kamarády se vídaly omezeně a na tábor se těší. Navíc si na něm opět zvyknou na širší kolektiv a organizovaný program, sezení u počítače vymění za sportovní aktivity. Výzva LETNÍ KEMPY 2021 je jednou z cest, jak dětem tábor nakonec dopřát.

„MŠMT vyhlásilo výzvu LETNÍ KEMPY 2021 jako jeden z nástrojů snižování negativních dopadů pandemie covid-19 na děti od 6 do 15 let, které ve školním roce 2020/2021 plnily povinnou školní docházku. Účelem poskytnuté dotace v rámci výzvy je zejména podpořit opětovné posílení sociálních vztahů s vrstevníky a vzájemnou spolupráci, propojovat formální a neformální vzdělávání s důrazem na doplnění dílčích znalostí a dovedností, jejichž nabytí mohlo být ovlivněno výpadkem prezenční výuky v průběhu školního roku, podpořit duševní pohodu a duševní zdraví dětí, obnovit pracovní a studijní návyky dětí, podpořit zájem dětí o vzdělávání apod.“ píše se na webu ministerstva školství.

V rámci výzvy ministerstvo podpoří vybrané organizace v pořádání klasických i příměstských táborů. Podmínkou podpory je, aby byla služba dítěti k dispozici zcela zdarma, což se vztahuje i na úhrady za nocleh a stravu. Ministerstvo čerstvě (k 15. 6. 2021) zveřejnilo seznam podpořených organizací. Rodiče tak mohou pátrat, zda mezi nimi nenajdou nějakou ve svém okolí.

Výzva byla vypsána ve dvou kolech, seznam zatím zahrnuje pouze organizace podpořené v prvním kole. Seznam organizací podpořených v druhém kole zveřejníme, jakmile bude k dispozici.

Podporu můžete najít i jinde

Nemáte možnost přihlásit dítě na tábor zdarma? Požádejte o podporu na webu Patron dětí. Stačí vyplnit žádost a najít si patrona. Patron dětí pak na vypíše veřejnou sbírku. A vaše dítě se nakonec může dostat na svůj vysněný tábor nebo soustředění.

Obrázek
banner Patron dětí

Související literaturu a další zdroje informací naleznete také v naší Odborné knihovně.

Zaujal Vás článek a chcete každý měsíc dostávat informace o nových příspěvcích? Přihlaste se k odběru newsletteru!

Přihlášení k odběru newsletteru

Autor/ka

Autoři tohoto článku jsou členy redakce portálu Šance Dětem.

Vybrali jsme pro vás: