Zpráva MPSV: Dvě třetiny dětí v kojeneckých ústavech mají víc než čtyři roky

Datum publikace: 14. 07. 2023
Periodikum:
www.ceskenoviny.cz
V takzvaných kojeneckých ústavech přibývá starších dětí. Dvěma třetinám chlapců a děvčat v těchto domovech pro děti do tří let byly víc než čtyři roky. Tři z deseti dětí pak měly víc než sedm let. Zjistilo to ministerstvo práce. Situaci mapovalo letos na jaře. Podle zprávy resortu je v Česku 23 domovů pro děti do tří let s 649 lůžky. Fungují jako zdravotnická zařízení. Dětí v nich ubývá. Zatímco před pěti lety na jaře se staraly o 649 chlapců a děvčat, letos v dubnu o 410. Dětí nad čtyři roky je ale v zařízeních víc než v roce 2018. Provoz kojeneckých ústavů by v ČR měl skončit na konci příštího roku.

"Sedmiletých a starších dětí je v dětských domovech pro děti do tří let již čtyřikrát více než kojenců do jednoho roku," uvádí zpráva z výzkumu.

Letos na jaře vyrůstalo v kojeneckých ústavech 117 dětí, jimž bylo víc než sedm let. Tvořily 29 procent osazenstva. Méně než rok mělo 27 chlapců a děvčat. Dalších 115 dětí bylo ve věku od jednoho do čtyř roků a 151 dětí pak od čtyř do sedmi let.

Celý článek najdete zde: https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/zprava-mpsv-dve-tretiny-deti-v-kojeneckych-ustavech-maji-vic-nez-ctyri-roky/2389092

chlapec