Ve školách se bude na podzim testovat tělesná zdatnost žáků, oznámila inspekce

Datum publikace: 26. 07. 2022
Periodikum:
novinky.cz
Získat informace o tělesné zdatnosti žáků a poskytnout školám zpětnou vazbu i doporučení k pohybovým aktivitám bude mít za cíl testování, které pro nadcházející školní rok s dalšími institucemi připravila Česká školní inspekce. Podle jejích zástupců jsou pohybové dovednosti dětí dlouhodobě špatné a ještě je zhoršila omezení při epidemii covidu-19.

Průzkum se bude konat asi v 6000 základních a středních školách, tedy skoro ve všech v Česku. Poskytne srovnání s daty před 30 lety i s mezinárodními výzkumy. Výsledky plánuje inspekce zveřejnit na začátku příštího roku. Podle náměstka ústředního školního inspektora Ondřeje Andryse se tématu tělesné zdatnosti dětí věnovalo v uplynulé době méně pozornosti, než by se mělo. O tom, že žáci nemají dost pohybu a že tím trpí jejich zdraví, se podle něj dlouhodobě ví. Situaci ale v posledních letech zhoršilo i distanční vzdělávání, při kterém se omezila výuka tělocviku. „Po návratu dětí do škol se proto inspekce rozhodla věnovat tématu pohybu dětí více a v uplynulém školním roce začala připravovat průzkum toho, jak zdatní po tělesné stránce jsou,“ řekl Andrys.

Celý článek najdete zde: https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/ve-skolach-se-bude-na-podzim-testovat-telesna-zdatnost-zaku-oznamila-inspekce-40404060#dop_ab_variant=1&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=5&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Dívka ve sportovních botách