Světový den ústního zdraví 2023 se blíží

Datum publikace: 13. 03. 2023
Periodikum:
nasepraha.cz
Česká stomatologická komora se už tradičně – každým rokem v březnu – zapojuje do velkého mezinárodního projektu World Oral Health Day, který od roku 2008 organizuje Světová dentální federace (FDI) společně s více než 150 národními dentálními asociacemi a ve spolupráci s globálními partnery.

Tato preventivní osvětová akce, která se každým rokem slaví 20. března, má velký celosvětový úspěch a každoročně přibývají další a další země, které se k oslavám připojují. Letošní ročník projektu je zarámován mottem „ Buďme hrdí na svá ústa! “ 
V České republice se projektu Světového dne ústního zdraví (SDUZ) ujala Česká stomatologická komora (ČSK), která jej financuje společně se svými partnery a pro pořádané aktivity získává pravidelně záštitu Ministerstva zdravotnictví. V roce 2018 ČSK dokonce uspořádala největší akci v rámci tohoto osvětového projektu na světě a získala za to ocenění od FDI. 
Osvětu v oblasti ústního zdraví šíří ČSK na akcích pořádaných pro širokou veřejnost i online na webových stránkách . Kromě toho budou v průběhu celého měsíce března v řadě měst ČR studenti zubního lékařství, studenti dentální hygieny a dentální hygienistky předávat své teoretické i praktické zkušenosti ve speciálních mateřských a základních školách. Týmy vyškolených studentů budou ukazovat dětem s fyzickým i mentálním handicapem, jak si správně čistit zuby a pečovat o ústní dutinu.

Celý článek najdete zde: https://www.nasepraha.cz/svetovy-den-ustniho-zdravi-2023-se-blizi/

dívka si čistí zuby